2023 m. gegužės 24 d. įstaigos priešmokyklinės „Giliukų“ gr. vaikai aplankė, padavimais ir legendomis apipintą, Anykščių kraštą.

Tikslas - įgyti naujų žinių apie Anykščių kraštą, kultūrą, gamtą, plėsti ugdytinių kultūrinius gebėjimus ir smagiai praleisti laiką.

Ekskursijos metu vaikai turėjo galimybę patirti važiavimą unikaliu, vieninteliu Lietuvoje siauruoju geležinkeliu. Tai - kelionė iš Anykščių geležinkelio stoties per Šventosios upę. Važiuodami siauruku, vaikai galėjo grožėtis apylinkės vaizdais, Šventosios upės panorama. Vaikai lankėsi ir žirgyne „Vilartas“, dalyvavo edukacinėje veikloje „Pažink, žirgą“. Žirgyne ugdytiniai išgirdo ir pamatė daug informacijos apie žirgų priežiūrą, turėjo galimybę pajodinėti žemaituko veislės žirgu, pamaitinti žirgus ir pravažiuoti karališka karieta. Apsilankymas žirgyne neprailgo, nes buvo suorganizuotas piknikas. Vaikai labai džiaugėsi, kad galėjo čia pat dalintis įspūdžiais, grožėtis aplinka, pasirūpinti draugiškais šuniukais. Kelionę tęsė aplankydami legendinį Puntuką. Ugdytinė Emilė Vilimaitė vaikams papasakojo apie šio akmens atsiradimą. Išvyką lydėjo daug emocijų, gera nuotaika ir saulutės kaitra. Baigiant ekskursiją, atsigaivinti vaikai užsuko į ledainę.

Kupini neišdildomų įspūdžių, ugdytiniai džiaugėsi puikiai praleista diena.

Išvykos į Anykščius nuotraukas žiūrėti>>>

Parengė mokytoja Rasa Maniušienė