Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią.

Su nekantrumu laukdami šios šventės, kovo 25–29 d. priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai vykdė projektą „Kas yra Šv.Velykos? Kaip Velykas švęsdavo anksčiau?“. Projekto tikslas - per kūrybines veiklas, taikant STEAM metodą, prisiminti bei puoselėti liaudies papročius ir tradicijas.

Vaikai noriai įsitraukė į Velykinį projektą. Jo metu atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, išradingumas, gebėjimas bendradarbiauti. Ugdytiniai prisiminė, jog šventė minima pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį, po pavasario lygiadienio. Sužinojo, kad Šv. Velykos yra siejamos su gamtos atgimimu, atsibudimu po ilgos ir sunkios žiemos. Krikščionybei atėjus, šią šventę imta sieti dar ir su Kristaus prisikėlimu.

Kūrybinėje veikloje marginant kiaušinius, ugdytiniai išbandė dekupažą. Kuriant kompozicijas, naudojo įvairias meninės raiškos priemones. Eksperimentuodami su įvairiomis naujomis technikomis (blizgučiais, servetėlių paveikslėliais), lavino smulkiąją motoriką, kirpimo įgūdžius. Patyrė atradimo džiaugsmą, skaičiuodami numargintus kiaušinius, tyrinėdami naujas dar nematytas kiaušinių marginimo medžiagas.

Vaikai lankėsi ir Utenos kraštotyros muziejuje. Jie dalyvavo edukacinėje veikloje „Gamtos atgimimo šventė - Velykos“. Utenos kraštotyros muziejaus darbuotoja Bronislava Juknevičienė ir etnologas Raimondas Garsonas papasakojo įdomias istorijas apie Šv. Velykas, šventės tradicijas, kiaušinių marginimo raštus, spalvas. Su vaikais žaidė l. l. žaidimą „Joniukas ir Onutė“, rideno margučius, suposi supynėse.

Atlikus tiek gražių darbų, belieka sulaukti tik pačios šventės.

Parengė mokytoja Rasa Maniušienė

Projekto nuotraukas žiūrėti>>>